Kanárské ostrovy - biosféra Aloe Vera

Aloe Vera

Aloe Vera není kaktus, ale druh lilie, která je známá již tisíce let díky svým zdraví prospěšným účinkům.

Pochází z Kanárských a Kapverdských ostrovů. Existuje více než 300 druhů Aloe Vera. Odrůda Aloe Vera Barbadensis převyšuje ostatní nejen svou hustotou, ale hlavně svými zdravotně prospěšnými účinky.

Pro svoje léčivé schopnosti je Aloe Vera v různých kulturách nazývána mnohými přívlastky jako:

rostlina nesmrtelnosti

rostlina života

zázrak pouště

pramen věčného mládí 


Již Kleopatra a Nefertiti dokázaly blahodárné účinky Aloe Vera ocenit. Kryštof Kolumbus měl na své lodi Aloe Vera ve výbavě základní lékárničky a jako doplněk výživy. Ani Alexander Veliký nešel do bitvy bez zásob Aloe Vera. 

PROČ ALOE VERA POMÁHÁ?

Aloe Vera Barbadensis coby původní rostlina Kanárských ostrovů roste v drsném prostředí pouště, po miliony let se vyvíjela zcela přirozeně a soběstačně. Její listy obsahujívíce než 200 různých látek, mimo jiné: 13 vitaminů (mezi nimi A, C, E, B1, B2, B3, B6, B12), 13 základních minerálů (např. hořčík, mangan, zinek, měď, chrom, vápník, draslík), 16 enzymů21 aminokyselin, 12 antrachinonů, lupeol (painkiller), stopové prvky, kyselinu salicylovou, mastné kyseliny.

Mezi nejdůležitější a nejužitečnější složky Aloe Vera patří Acemannon, komplex polysacharidů, který posiluje imunitní systém. Acemannon je produkován lidským organismem až do pubertálního věku, je nezbytnou součástí dětského organismu, pomáha dětem a nemluvňatům překonat dětské nemoci, zranění. Na konci puberty je genetický kód lidského organismu dokončen, proto přirozená produkce Acemannonu v těle končí. Aloe Vera je proto vhodným doplňkem stravy.

Při správném a šetrném zpracování Aloe Vera se většina jejích živin uchovává.
 JAK ALOE VERA POMÁHÁ PŘI OŠETŘENÍ KŮŽE?

 

 • Aloe Vera reguluje pH kůže – její pH se velice blíží pH kůže, tj. 5,0, tato mírná kyselost chrání kůži před pronikáním mikroorganismů. Aloe Vera zjemňuje, vyhlazuje a zpevňuje pokožku obličeje, navrací kůži její normální tonus.

 • Aloe Vera proniká do hlubokých vrstev kůže – podle posledních studií se do kůže vstřebává čtyřikrát rychleji než voda.

 • Aloe Vera vyživuje kůži – díky svému složení dokáže vyživovat i ty nejhlubší vrstvy kůže.

 • Aloe Vera zbavuje kůži odumřelých buněk – odumřelé buňky se hromadí a ucpávají póry, Aloe Vera obsahuje proteolytické enzymy a díky nim odstraňuje odumřelé buňky z kůže.

 • Aloe Vera urychluje regeneraci buněk – stimuluje a urychluje produkci a růst buněk, urychluje produkci kolagenu, zajišťuje ochranu před škodlivostí vnějšího prostředí.

 • Aloe Vera jako hydratační a současně adstringentní prostředek – hydratuje kůži díky vysokému procentu obsahu vody, která navíc obsahuje množství zdraví prospěšných látek. Aloe Vera má zvlhčující a stahující účinky.

 JAK UŽÍVAT ALOE VERA?

 

Aloe Vera můžreme aplikovat zevně i vnitřně. Šťáva z listů  Aloe Vera má protizánětlivé, protiplísňové a antibiotické účinky. 

Při vnitřním používání dochází zejména k posílení imunitního systému, zajištění tvroby protilátek. Způsobuje mírnou detoxikaci organismu a jemně čistí střeva. 

Vnějším používáním Aloe Vera zajistíme navlhčení suché pokožky, urychlení obnovy pokožky, posílení kožních buněk, rychlejší hojení poraněné kůže a omezení jizev.

 

Aloe Vera je doporučována na následující problémy: 

 • sluneční popáleniny a alergie
 • podráždění kůže
 • na suchou šupinatou pokožku
 • akné, opary
 • pigmentové skvrny
 • žaludeční a střevní problémy
 • stres
 • snížená imunita
 • na léčbu odřenin, škrábnutí, popálenin
 • při kousnutí či bodnutí hmyzu
 • zmírňuje bolest ve svalech atd.

 

 


 

 

Elegantní vzhled

 

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using

 

Paleta nastavení

 

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using

 

Elegantní vzhled

 

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when

looking at its layout. The point of using

 

Myš v balení

 

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using

 

 


 

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable

English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose    (injected humour and the like).

Copyright 2014 - 2021 © Canary Products